Almak istediğiniz evde kiracının olması durumunda, ne yapılması gerektiği ile ilgili farklı çözüm yolları düşünülebilir.

Özellikle ikinci el konut alınması durumunda özellikle sorun olan bir durumdur. Ev almak için banka kredisi ya da tasarruf finans sistemleri yolunu seçebiliriz. Fakat alınan evde bir kiracı var ise ortada bir kira sözleşmesi de var demektir.

Tapu alınmadan 1 ay önce kiracıya ihtar gönderilmelidir. Ev sahibi olmak için katıldığımız faizsiz sistem ödeme kolaylığı ve peşinatsız sistemle ev sahibi olmamıza yardımcı olacaktır. Birikimevim kira ödemeye son vererek uzun bir süre sonra da olsa rahatlıkla ev sahibi olma fırsatı verir.

Peşinatsız Ev Alma

Ev almaya karar verdikten sonra hangi yöntemle ev alacağımız mali durumumuz doğrultusunda kararımıza kalmıştır. Sık olarak tercih edilen faizsiz finans sistemlerinin sunduğu planlarla ev alma yöntemidir.

Yatırım uzmanları mali duruma uygun hazırladıkları ödeme planları yapar. Bu ödeme planları doğrultusunda ara ödeme yapılmadan sabit taksitler uygulanır. Faizsiz ev sistemi banka ile karşılaştırıldığında avantajlı bir seçenektir.

El birliği ile ilerleyen bu sistemde peşinatsız ve faizsiz ev almak isteyenler bir arada olur. Birikimi olmayanlar peşinat vermeden ev almak üzere bir adım atmak isteyebilir. İşte bu durumda ne yapılması gerektiği ile ilgili çeşitli finans kurumlarına başvurarak danışmanlık alınabilir.

Konut ile Yatırım Yapmak

Taksitle ev almak ortalama bir gelire sahip olanlar için iyi bir yatırımdır. Tasarruf finans sisteminde taksitler sabit ve ara ödemesizdir. Organizasyon ücreti ödendikten sonra sistemde sabit taksitlerle ödeme başlar. Belirli bir sürede çekiliş yöntem ya da çekilişsiz yöntemlerle ev sahibi olunur.

İstenildiği zaman birikim tutarı katılımcıya ödenecektir. Belirlenen ödeme planı için daha sonra değişiklikler yapılabilir. Taksitler dondurulabilir. İstediğiniz zaman fazla ödeme yapma şansınız da olacaktır.

Birikimevim ile katılımcılar birikime yönlendirilirken, konut yatırımı yapma olanakları da olacaktır. Hayalinizdeki eve kısa sürede kavuşur, faiz ve ara ödeme yüklerinden kurtulursunuz. Firmanın referansı ve yeni getirilen düzenlemeler katılımcıları senetle ev alma sistemine yönlendirir. Ev almak için hazırlık yapan biri için çok farklı yöntemler sunulabilmektedir. İşte bütün bu yolları ayrıntılı olarak inceleyenler uygun taksit seçenekleri ile evini alabilir.