arac-kredisi-nedir

Bankaların araç kredisi hizmeti hem sıfır hem de ikinci el araçlar için kullanılabilir bir kredi türüdür. Binek ve ticari otomobil sahibi olmak isteyen bireyler için birikimleri bulunmaması durumunda bankaların verdiği birçok hizmet bulunuyor.

İnsan yaşamının vazgeçilmezleri arasına artık arabalar da girdi. Kişilerin gerek özel ihtiyaçları gerekse ticari amaçları için ihtiyaç olarak gördükleri taşıtlar yüksek fiyatlara sebep olmaları sebebi ile elde edilmesi zor bir mal olabiliyor. Ancak bu yüksek fiyatlar faizsiz ev almak kadar zor değil. Tüketicilerin bu noktada kurtarıcısı olarak karşımıza bankalar çıkıyor. Bankalar müşterilerinin ev gibi önemli ihtiyaçlarını karşılarken aynı zamanda araba ihtiyaçlarını da karşılamak üzere hizmet veriyor. Bankaların elbette ki kredi vermek için müşterilerinde aradıkları bir takım koşulları bulunuyor. Bu koşullara uymayan müşteriler ise özellikle ev alabilmek için senetle ev alma yoluna başvurabiliyor.

Taşıt Kredisi Nedir?

İkinci el araç alımında bir takım kriterlere dikkat ediliyor. Bu kriterlerin başında elbette ki aracın yaşı geliyor. Banka kredisi kullanarak almak istediğiniz aracın yaşı en fazla 5 olmalı. Taşıt kredisi kullanmak isteyen bir müşteri olarak bankaların aradığı koşullara ve sundukları hizmetlere dikkat edilmelidir.

Araç Kredisi Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Araç sahibi olmak isteyen tüketicilerin öncelikle yapması gereken hangi bankadan araç kredisi kullanacakları olmalıdır. Banka konusunda karar veren bireylerin daha sonra hangi marka ve modelde araba alacaklarına karar vererek bu araçla bankaya gerekli başvuruyu yapmaları gerekiyor. Burada dikkat edilmesi gereken bankanın taşıt kredisi kullanımında uyguladığı faiz oranı ve gerekli diğer koşulları olmalıdır.

Faizsiz Ev

Kişilerin faizsiz ev almak için başvurabileceği farklı yollar bulunuyor. Ancak hemen belirtmek gerekir ki bankalardan faizsiz olarak kredi kullanıp ev sahibi olabilmek mümkün değil. Ancak bunun için katılım bankaları ya da İslami bankalara başvurulabilir. Bu alternatifler dışında ev sahibi olmak isteyenleri peşinat ile ev sahibi yapmayı amaçlayan kurum ve kuruluşlar da bulunuyor.

Senetle Ev

Ev sahibi olmak isteyen bireyler öncelikle bankalara yöneliyor. Ancak bankaların bu alanda birçok şartı bulunduğu için faizsiz ev almak isteyen tüketiciler farklı seçenek arayışlarına yöneliyor. Bazı kurumların faiz yerine senet kullanarak ev sahibi olmak isteyen tüketicilere senetle ev hizmeti sunduğu söylenebilir.