arac-kredisi-nedir

Ev sahibi olmanın birden fazla yolu vardır. Ev alırken önemli olan diğer aldığımız şeyler gibi en uygun fiyata en güzel evi almaktır. Bu nedenle banka kredileri ile ev alımı yapıldığında çoğu kişi değeri olmayan evlere, değerinin çok üzerinde paralar ödemektedir.

Bunun nedeni ise bankaların konut kredileri için uygulamış olduğu faiz oranlarıdır. Bu faiz oranları taşıl kredileri için de geçerlidir. Yüksek faiz oranları ne kadar ev alırken ucuz bir ev almayı tercih etsek bile bizi yüksek borç altına sokmaktadır.

Bu yüzden çoğu insan da ev almanın başka yöntemlerini araştırmaktadır. Kredisiz ev alma yolları; birikim yaparak ev ve araba sahibi olma yolu ve taksit ile ev sahibi olma yoludur. Bu yöntemlerden istediğinizi seçerek siz de kısa sürede ev ve araba sahibi olabilirsiniz.

Birikim Yaparak Ev ve Araba Sahibi Nasıl Olunur?

Birikim yaparak istediğimiz birçok şeyi satın alabilirsiniz. Bunlardan ikisi de birikim yaparak ev ve araba almaktır. Belli bir zaman boyunca birikim yaparak siz de hayallerinizdeki evi ve arayı alabilirsiniz. Bunun için bilmeniz gereken en önemli şey birikimin nasıl yapılacağıdır.

Birikim yaparken dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

Öncelikle aylık birikim tutarı belirlenmelidir.
Daha sonra düzenli bir biçimde belirlenmiş olan birikim tutarı her ay ayrılır.
Zorunlu harcamalar ve diğer lüks harcamalar en aza indirgenir.
Yapılan tüm birikiminizi güvenli şekilde muhafaza etmeniz gerekir.
Yaptığınız birikim içerisinden asla harcama yapmamalısınız.

Bu şekilde siz de dikkat edilmesi gerekenlere uyarak birikim ile ev sahibi olabilirsiniz. Ev alma yöntemleri arasında en fazla kullanılan birikim yöntemi ile artık ev almak eskisinden daha kolay hale gelmiştir.

Taksit Ödeyerek Ev ve Araba Sahibi Nasıl Olunur?

Her ay eşit taksitler ödeyerek ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bu yöntemle hem ödeyeceğiniz vade sayısını hem de taksit tutarınızı da siz belirlersiniz. Bu sayede aylık taksit ödemelerinizi gerçekleştirirken asla zorluk çekmezsiniz. Taksitle ev alma yöntemini kullanarak kredisiz, faizsiz ev sahibi olun.