Ev hanımı olmak çalışmadığınız anlamına gelmiyor. Dünya genelinde en fazla emek veren kadınlar arasında ev hanımları mesleğini yürüten ancak hiçbir sosyal güvenceye sahip olmayan kadınlar bulunuyor. Siz de güvenceniz olsun ve mutfak masrafınızdan yaptığınız tasarrufları değerlendirmek isterseniz yapmanız gereken birkaç çözüm önerimiz mevcut.

Ev Hanımları Nasıl Tasarruf Eder?

Ev hanımları evin tüm idaresini gerçekleştirir. Genellikle ev için tüm alışveriş, fatura ödemeleri, çocuk ihtiyaçları derken tam bir muhasebecilik görevi üstleniyor. Bu nedenle hesabını bilen kadınlar muhakkak kenara birikim yapıyor. Kirada olan ve ailesine destek olmak isteyen kadınlar için kiradan kurtulmak mümkün. Birikim yaptınız, evin her eksiğini giderdiniz ve tasarruflarınız sayesinde ev almak istiyorsunuz. O halde birkaç yol belirleyin ve harekete geçin.

Ev Hanımları Nasıl Ev Alır?

Ev almak sadece emeklilere, çalışanlara ve gelire sahip kişilere özel bir durum değildir. Ev hanımları ve çalışmayan kişiler de birikim tutarlarını kazanca, kazancı eve dönüştürme imkanına sahiplerdir. Aynı zamanda ev ya da araba hayalini aynı yerden gerçekleştirme imkânı doğuyor.

Ev almak için;
Birikimlerinizi toparlayın.
Takılarınızı ve altınlarınızı sakladığınız yerden çıkartın.
Faturaları ve alışveriş listenizi azaltın.
Evin en fazla giderinden 1 ay boyunca tasarruf edin.
Her ay farklı giderden tasarruf ederek bunalmamış oluyorsunuz.
Bu durumda faizsiz ev, taksitle ev, kira öder gibi ev ve senetle araba gibi kafanızı meşgul eden tüm sorulara cevap bulacaksınız.

Ev Hanımlarına Araba

Birikim firmalarına yapacağınız peşinat ve taksitler ile kısa sürede ev ve araba sahibi olacaksınız. Bu konuda yapmanız gereken tek şey aylık ödeme belirleyerek bu ödemleri gerçekleştirmeniz olacaktır. Siz ödemenize devam ederken kura sizlere çok çıkmış olacak ve arabanıza ya da evinize daha çabuk sahip olacaksınız.

Ev Hanımları Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Senetle araba almak istiyorsanız bir vade bedeli ödemeniz gerekir. Hem senedi tanımadığınız kişilerle gerçekleştirmemiş olacaksınız. Bu durumda güvenmediğiniz kişilerden zarar görmeniz mümkün olur. Aynı zamanda bütçenizi aşan ev ya da araba taleplerinizi daha makul seviyeye indirmelisiniz.