Ev sahibi olmak  isteyen insanlar kadar, sahip olduğu evi satmak isteyen insanlar da var. Ev satmak kolay bir iş değildir. Bu işin maddi boyutu büyük ve duygusal sebeplerden dolayı yanlış fiyatlandırmaya açık bir konu.

Evinizi ya da  dairenizi satmak istediğinizde bunun hem hızlı hem de değerinde satmanın çok kolay bir yolu yok. Bu nedenle gayrimenkulü hızlı ve değerinde satmak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

Ev satmak çok kolay değil ancak doğru fiyatlandırma ve pazarlama yapıldığı sürece ev satma süreci hızlanacaktır. Evinizi satma sürecinde son 2 yılda evinizin bulunduğu muhitteki evlerin ne kadara satıldığını öğrenin. Evinizin bulunduğu muhitteki halen satışta olan benzer evlerin fiyatlarını öğrenmeniz de satış sürecinde size yardımcı olacaktır.

Taksitle Ev Nasıl Satın Alınır?

Taksitle ev almak günümüzde birçok kişinin tercih ettiği bir yöntem. Artık insanlar peşinat ödemeden taksitle kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Kira öder gibi ev sahibi olmak herkesin gündeminde olan bir konu.

Günümüzde faizsiz bir şekilde taksitle ev almak isteyen kişiler için banka kredisiz ev satışı yapan birçok firma bulunuyor.
Kredi çekmeden ev almak isteyenler kooperatiflere başvurarak hayallerini gerçekleştirmeye adım atabilir. Ya da senet karşılığında ev satın alınabilir. Günümüzde devletin sunmuş olduğu TOKİ projelerine katılarak taksitli bir şekilde ev satın almak mümkün.

Peşinatsız Bir Şekilde Nasıl Ev Alınır?

Peşinatsız ev sahibi olmak için günümüzde pek çok kurum bu konuda kolaylık sağlıyor. Peşinatsız ev almak için bireyin 18 yaşını doldurmuş olması ve düzenli bir gelir ve beyan edebilmesi ile sisteme dâhil olunur.

Peşinatsız ev alma koşulları arasında her ay Düzenli bir gelirinizin olması ve bu gelirin bir kısmı ile her ay  ödeme ayırabilmeniz yeterli olur.

Günümüzde ev almak için peşinat biriktirmek gerçekten zor bir süreçtir. Peşinat biriktirebilmek için aile bütçesinden birçok şeyden kısmak gerekir. Bu nedenle peşinatsız ev seçeneği ile ev alma işi daha kolay olur. Birikim Evim firması ile iletişime geçerek ev alma konusunda bilgi alabilirsiniz.