Dünya genelinde çok yaygın olan en az yakan SUV modeller günümüzde Türkiye’de de popüler hâle gelmiştir. SUV modeller birçok kişi tarafından tercih edildiği için her bütçeye uygun modelleri olduğunu söylemek zor değildir.

Fakat araba modeli her ne kadar bütçeye uygun olursa olsun fazla yakıt yakıyorsa doğru seçim olmayabilir.

İnsanlar yanlış seçim yapmamak için SUV almadan önce en az yakan modelleri araştırır. Böylece diğer SUV modelleriyle az yakıt yakan modelleri kıyaslama imkânına erişirler. Araştırma yapmayan kişiler ise farkında olmadan çok yakan SUV aldığı için ileride çeşitli sıkıntılar yaşar. Bu sebeple en az yakan SUV modellerini bilmekte fayda vardır.

Hangi SUV Modelleri Az Yakar?

Son dönemlerde en az yakan SUV modeller arasında en popüler olanı Peugeot 2008’dir. Görünümünün güzel olması ve rahat kullanılması açısından, aynı zamanda ne kadar uzağa giderseniz gidin fazla yakıt yakmamasından dolayı birçok kişinin gözdesidir.

Bunun yanı sıra Citroen C3 AirCross da tercih edilen SUV modeller arasında yer alır.

Her dönem popüler olan Nissan Qashqai’den söz etmeden olmaz. Sportif görünümü ve az yakıt yakması her dönem tercih edilmesinin sebeplerinden biridir denebilir. Aracı günlük yaşantısında da rahat bir şekilde kullanmak isteyen kişiler Opel Crossland X modelini tercih ederek SUV edinir. Bu tarz modelleri sevenler Citroen C5 AirCross da tercih edebilir.

Neden SUV Model Araçlar Tercih Edilir?

İlk olarak en az yakan SUV modeller neden tercih edilir sorusunun cevabı her bütçeye uygun olması şeklinde verilebilir. Araba sahibi olmak isteyen herkes bütçesini zorlamayan SUV modellerine rastlayabilir. Bunun yanı sıra az yakıt yakan SUV modelleri daha çok tercih edilir.

Ayrıca SUV araba modellerinin yerden diğer modellere göre daha yüksek olması da tercih edilme sebeplerinden biridir.

Fazla tercih edildiği için otomobil piyasasında SUV modeller de klasik olarak kabul edilmeye başlamıştır. SUV modellerin yerden yüksek olması hem trafikte hem de park etme esnasında sürücünün işinizi büyük oranda kolaylaştıran bir özelliktir.