Yeni bir ev kiralayacaksanız bazı detaylara dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle bütçenize uygun bir ev olması kiranızı daha iyi ödemenize yardımcı olacaktır. Ev almak günümüzde yüksek fiyatlar yüzünden zor bir sürece girmiştir. Bunun için kiralamak daha doğru bir adım olarak karşınıza çıkıyor. Kiralama aşamasında öncelikle ilgili evin merkezi konumda olması daha iyi bir seçim olacaktır. Merkezi konumda olması ulaşım ücretlerinin de en aza düşmesine imkan sunar. Bu detaya dikkat ederek seçimlerinizi yapabilirsiniz.

Depreme Dayanıklı Mı Mutlaka Sorun

Ev kiralamadan önce mutlaka depreme dayanıklı olup olmadığını sorun. Hatta bununla ilgili rapor ve benzeri evrakları da isteyebilirsiniz. Evin ne zaman yapıldığı ve kolon sisteminin dayanıklılığı gibi detaylara dikkat edebilirsiniz. Kiralama yapmayacaksanız yeni bir ev dahi satın alırsanız bu deprem konusuna mutlaka önem gösterin. Peşinatsız ev imkanı sunan firmalardan destek alarak da yeni bir eve sahip olabilirsiniz.

Evin Konumuna Bakın

Kiralamak istediğiniz evin konumu da önem taşır. Evin güneş alması önemlidir. Bunun için güneşe bakan cephede bir ev kiralayabilirsiniz. Ayrıca tutacağınız dairede asansör olması da önem taşır. Yönetiminin olup olmadığı gibi detaylarda önem taşıyacaktır.

Oda Sayısı Yeterli Mi?

Kalabalık bir aileniz var ise mutlaka oda sayısını yüksek olmasına önem verin. Dar bir ev yaşam konforunuzu da düşürecektir. Özellikle de çocuklu aileler için büyük bir seçim daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır.

Depozito Tutarı

Kiralama aşamasında depozito istenir. Bu depozitonun kaç kira olduğu konusunda tam bilgi edinin. Verdiğiniz tutarı da mutlaka kira sözleşmesine eklemeyi ihmal etmeyin.

Faizsiz ev almak isterseniz de bu konuda size en iyi şekilde yardımcı olacak isim Birikim Evim olarak karşınıza çıkacaktır. Kiralama yerine yeni bir eve taksit ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Kira ödeyerek kendi evinizi alabilirsiniz. Bunun için firma ideal bir seçim olacaktır. İstediğiniz yerden ev alabilir ve tutarları da taksitle ödeme imkanı elde edebilirsiniz. Ev kiralama aşamasında ev sahibi ile yaşayabileceğiniz sorunları da böylelikle ortadan kaldırmış olacaksınız.