arac-kredisi-kullanacaklar-dikkat

Ev almanın bazı yöntemleri bulunmaktadır. Günümüzde ev alma yöntemleri arasında en popüler olanı banka kredileridir. Vatandaşlar bankalardan kredi çekerek ev sahibi olmaktadır. Daha sonra bankalara geri ödeme yapmaları durumunda ise zorlanmaktadırlar.
Gelirlerinin hemen hemen yarısından fazlasını banka kredileri için verirler ve bu şekilde ev alan kişiler ödemeler de zorlanmaktadır. Banka kanalı ile ev almanın külfetinin ağır olmasının sebebi ise yüksek oranlı faizlerdir.

Bankaların ev kredisi adı altında vermiş olduğu konut kredilerinin yüksek faizleri nedeni ile insanlar aldıkları eve, ev fiyatının çok üstünde bir rakam ödemektedir. Kiradan kurtulmak isteyen kişiler ve yeni evlenen kimseler ev almak için yöntemler aramaktadır. Ev almak için uygulanacak faizsiz yöntemler; tasarrufla ev alma yolu ve taksit ile ev alma yollarıdır.
Bu yöntemler içinden bir tanesini belirleyerek kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Üstelik hiç faiz ödemeyerek. Birikim yaparak ve taksit ile ev alma yöntemleri şu şekilde açıklanmaktadır.

Birikim Yaparak Faizsiz Şekilde Ev Al

Aylık gelirinizden belli bir tutar ayırarak, bu işlemi her ay gerçekleştirmeniz durumunda kısa süre içerisinde ekendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Üstelik faizsiz. Kredisiz ve peşinatsız bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken birikim yani tasarruf yapmaktır. Düzenli bir biçimde birikim yaparak ev alabilirsiniz.

Birikim yapmanın yolları şu şekildedir:
Birikim yapmak için önce yapacağımız birikim tutarını belirlemeliyiz.
Daha sonra her ay düzenli bir biçimde belirlemiş olduğumuz tutarı tasarrufa ayırmalıyız.
Tasarruf için ayrılan tutarı her ay artırmaya çalışmalıyız.
İhtiyaçları azaltmalı ve lüks tüketimden kaçmalıyız.
Bize gerekli olan tutarı biriktirene kadar bu işlemi istikrarlı bir biçimde sürdürmeliyiz.
Bu sayede siz de ev almanın kısa ve faizsiz yolu olan tasarruf veya birikim yönteminden faydalanarak kendi evinize kavuşabilirsiniz. Faizsiz ev yönteminden biri olan birikimle ev yöntemini tercih edebilirsiniz.

Taksit Ödeyerek Faizsiz Şekilde Ev Al

Her ay belirli miktar taksitle ev satın alabilirsiniz. Üstelik hem taksit tutarını hem de vade sayısını siz belirleyebilirsiniz. Faizsiz ev alma yöntemlerinden yararlanarak dilediğiniz evi peşinatsız, kredisiz alabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz.