Faizsiz ev araba gibi lüks olmayan ihtiyaçlar, günümüzde herkesin hakkıdır. Bugün sizlere peşinatsız ev nasıl alınır konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Herkesin malûmu olduğu gibi İstanbul başta olmak üzere, inşaat sektörü 2007 itibari ile büyük bir büyüme ve ivme ile hareket ederek önemli bir noktaya geldi. Bu nokta, her ne kadar büyüyen bir sektör olsa dahi konut fiyatlarında önemli artışlar yaşanmasına ve dar gelirli vatandaşların kiraya mahkûm edilmesine de sebep oldu. İyi ama kiracı neden kirada yaşamak zorunda kalsın? Faizsiz, peşinatsız, taksitle ev alma şansı neden onlara da verilmesin? İşte bu çerçevede ortaya çıkan belli başlı firmalar, faizsiz ev alma sistemlerini oluşturmak ve geliştirmek sureti ile bugün hizmet vermeye devam ediyorlar. Peki, nasıl işliyor bu sistem?

Peşinatsız Ev ve Bankacılık

Peşinatsız konut alma fikri ve bankacılık sektörü bir araya geldiğinde, pek çok insanın beklentisinin aksine, bankacılık sektöründe peşinatsız bir konut kredisi kavramı bulunmuyor. Üstelik katılım bankalarının faizsiz olduğunu iddia ettikleri konut kredisi sistemi (faizsiz konut kredisi) de tamamen fiyasko. Çünkü her ne kadar adı faizsiz olsa dahi, katılım bankaları tarafından sunulan konut kredilerinde kâr payı adlı bölüm, faiz ile eşdeğer miktarda masraf ortaya çıkarıyor. Kısacası, dini duygular tatmin edilip, yükü ortadan kaldırılmış görünse bile aslında bankalarda hiçbir şey değişmemiş oluyor. O halde faizsiz ev nasıl alınır?

Peşinatsız Ev Alma Şekli

Eğer gerçek anlamda peşinatsız ve faizsiz ev alma çabanız varsa, bunu ister dini, ister özel, isterseniz de maddi gerekçeler ile gerçekleştirmek isteyin, en doğru adres faizsiz ödeme sistemleri sunan firmalar olacaktır. Çünkü bu firmalar, sıfır faiz anlayışı ile hareket ediyor ve geri ödeme planını, aylık taksitleri ile birlikte size hemen açıklıyorlar. Bu sayede banka kredisi kullanmak ile bu firmalar arasındaki farkı hemen algılıyorsunuz.

Peşinatsız Ev Avantajı Sizlerle

Peşinatsız konut alma fırsatı sunan, faizden kurtaran, taksitle ve senetle ev aldıran firmalar sayesinde, artık sizler de ev satın alabileceksiniz. Ödeme planları hesaplandığında, bankaya göre %90 daha cazip koşullar altında hizmet veren ve anapara için hiçbir şekilde faiz talep etmeyen bu firmalar, sizlere peşinatsız ev kavramı, senetle taksitli ev ve faizsiz konut avantajları sunuyorlar.