Ev almanın faiz ödemek zorunda olmakla eş değer olmasını zorunlu hale getiren bir sistem vardır. Taksitle ev almak bu sistemin tam karşısında duran ve kolaylıkla hayallerinize ulaşmanıza olanak tanıyan bir yoldur. Böylece bankaya gitmek veya uzun zaman boyunca sadece faiz ödemek için çalışmak zorunda kalmazsınız.

Faiz ödemesi olmadan alınan yatırım her zaman daha çok kazanmanıza olanak tanıyacaktır. Bunun için Birikimevim’den bilgi edinerek sistem hakkındaki tüm detayları öğrenmelisiniz. Temelde 3 sürece dayanan bu işlemler tamamlandıktan sonra ev veya araba almamak için bir neden kalmayacaktır. Ek olarak daha çok kazanma ve kısa sürede kendini geri ödeme imkanı da vardır.

İlk Süreç

Bankaların ilk olarak sizden talep ettikleri peşinatınızın hazır olmasıdır. Peşinatsız ev almanın seçenek olmadığını düşünmenize neden olurlar.

Yasalar gereği:
Alacağınız evin %25’ini peşinat olarak ödemelisiniz,
Tamamına kredi alma şansı yoktur,
Evin belirlenen bedeli üzerinden hesaplama yapılır,
Hesaplama için eksper raporu baz alınır.

Bu nedenle bankalardan kredi talep etmek yasal zorunluluklar nedeniyle en başından zor bir süreç haline gelir. Birikimevim ile olan görüşmeleriniz sonucunda detayları öğrendikten ve avantajları yaşadıktan sonra hemen sisteme üye olmaya karar verebilirsiniz. Sisteme üye olmak için de sözleşme yapmanız yeterlidir. Sisteme katılım işlemlerin ilk ayağını oluşturur.

Ödemeler

Yapacağınız ödemeler için belirlenen zaman ve ödeme miktarı birkaç değişkene göre hesaplanır. Talep ettiğiniz yatırım miktarı ve ne kadar sürede ödeyeceğiniz gibi soruların cevaplarına bakılarak düzenlenir. Bunun için mutlaka en başından kesin rakam ile sisteme dahil olunmalıdır. Bütçenizin de sıkışmasına neden olmadan ödemeleri taksitler halinde yapabilirsiniz. Ön ödeme yapmanız zorunlu değildir. Yapılması halinde ödemelerinizin miktarı değişecektir. Daha düşük rakamlar ile ödeme yapma şansınız olur.

Teslimat

Sözleşmeye uygun olarak kura veya sabit tarih yöntemi ile size talep ettiğiniz ödemenin tamamı verilir. Bunun için teslimat tarihini en başından belirlemelisiniz. Teslimattan sonra da aynı şekilde süreniz doluncaya kadar ödemeleri tamamlayarak borcunuzu kapatabilirsiniz. Herhangi bir faiz ödemesi de yoktur.