Ev alma yöntemleri arasında son yıllarda en çok tercih edilenlerden birisi faizsiz ev kredisi oldu. Hem belli bir kesimin faiz ödememek istemesi hem de vade sonunda yüksek meblağlarda ödeme yapılmak zorunda olunması birçok kişinin faizle ev alma fikrini değiştirdi. Bu açıdan faizsiz ev alma seçenekleriyle Birikimevim birçok kişiye sayısız avantaj sunuyor.

Birikimler Ev Sahibi Yapıyor

Ev alınmaya karar verildiğinde öncelikle yapılması gereken ne kadar bir parasal finansmana ihtiyaç duyulduğu konusudur. Birikimevim’e gelerek tıpkı ikinci el araba ya da ekspertiz araba gibi faiz ödemeksizin ev sahibi olma seçenekleri incelenebilir. Katılım yoluyla sisteme dahil olmak isteyen kişiler peşinat ödemek zorunda kalmadan da sözleşme yapabilir. Her kişi bu süreçte çeşitli alternatifler arasında bir tercih yaparak her ay ne kadar ödeyeceğine dair bilgi verir. Belirli bir sıra sonunda seçimi yapılan eve sahip olmak için süreç sonu beklenir ve faizsiz ev kredisi çekilerek ev alınır.

Faiz Ödemek Zorunda Kalınmıyor

Birikimevim’de dahil olunan her alternatif seçenekte herhangi bir faiz yükümlülüğü bulunmuyor. Bu durum aynen vadeli araba gibi değerlendirilebilir.
Faizsiz sistemin aşağıda yer alan avantajları bulunuyor:
Süreç sonunda yüksek yüksek fiyatlar ödenmek zorunda kalınmıyor,
Her ay ödenecek parasal miktar kişinin kendisi tarafından tespit ediliyor,
Kefil ya da benzeri bir teminata ihtiyaç duyulmuyor,
İstenmesi halinde peşinat ödeniyor.
Bu sayede ev alma sürecinde stresli ve uzun bir süreç yerine kuralların bizzat müşteri tarafından oluşturulan bir sistem kurulmuş oluyor.

Daha Erken Ev Sahibi Olma Fırsatı

Evin bizzat sahibi olmak için aylarca beklemek yerine bu süreyi kısaltmak da mümkündür. Bunun için yapılması gereken uygun olan sisteme dahil olunarak ve biraz daha yüksek bir aylık ödeyerek bekleme süresi kısaltılabilir.

Esnek Ödeme İmkanıyla Ev Sahibi Olma Şansı

Faizli sistemde aylık geliri çok yüksek olmayan kesimler kredi çekerek her ay maaşına oranla zor durumda kalacağı miktarları ödemek zorunda bırakılıyor. Ancak Birikimevim’e gelen herkes her ay hangi miktarı ödeyebileceğini belirtmesi yeterli oluyor. Bunun için kesin olarak ödenmesi gereken bir alt ya da üst tutar yok.