İşlerinizin düzene girmesi durumda hemen taksitle ev alma isteği oluşur. Çünkü ev her zaman en iyi yatırımlardan biri olmuş durumundadır. İş yeriniz varsa, bu işi büyütmek veya kazanç sağladığınız anda bunu vergilendirmek gerekir. Bu durumda kazandığınız gelirden belirli miktarda devlete vergi ödemekle mükellefli olursunuz. Gelirinizi belirten beyanname ile maliye bakanlığına başvurmanız durumunda size ait olan vergi miktarı hesaplanır. Her ay belirli sürede ve belirli miktarda bu ücreti ödemeniz gerekir. Gelir vergileri yıl boyunca iki taksit şeklinde ödenebilir. Birinci taksit mart ayının sonuna kadar ödeme süresi bulunur. İkinci taksitte ise temmuz ayının sonuna kadar ödeme süresi bulunur. Belirlenmiş olan bankalar veya internetten ödeme yapabilirsiniz.

Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak

Birikiminizi kullanmak, borç alarak, size ait taşınmazları satarak veya kredi çekerek ev sahibi olabilirsiniz. Bunların hiçbirini yapmadan sizleri ev sahibi yapacak finansman şirketleri bulunur. Bu şirketler sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz. Şirketlerde oluşan çekiliş, vade ortası, peşinatlı sistem gibi sistemlerden birini seçerek dâhil olmanız gerekir. Seçtiğiniz ücrete göre çok az bir miktar ön ödeme ve dosya masrafları ile sisteme kayıt olabilirsiniz. İstediğiniz evin miktarına göre her ay ödeyeceğiniz miktar hesaplanır. Evinizde oturarak bu ödemeleri yapabilirsiniz. İpotek, kefil gibi istekler olmadan güvenle tercih edebileceğiniz finansman şirketleri bulunur. Hızla artan bu şirketler ödeme kolaylığı sunarak kişileri ev sahibi yapar.

Kredi Çekerek Ev Alınır Mı?

Bankaların kredi imkânları ile birçok işlerimizi halledebiliriz. Ev almak, araba almak, şahsi borçlarımızı ödemek, iş yeri açmak veya işimizi büyütmek, eğitim, sağlık alanında harcamak hatta tatile gitmek gibi eğlence ve sosyal amaçlar için de kullanılabilir. Belirli bir faiz oranıyla çektiğimiz ücret ile ev sahibi olabilir aldığımız evi kiraya verebiliriz. Bize gelir getiren bu kiralar gelir vergisine tabii tutulur. Bu durum maliyeye vergi ödememiz gerekir. Günümüzde en çok taşınmaz sahibi olmak için kullanılan krediler, o anın faiz yüzdelerine göre kredi hesaplama işlemi gerçekleştirilir.