En uygun araç kredisi bile faizler oldukça yüksekken kimseyi araç almaya yöneltmiyor. 2020 yılında hem birinci el araç piyasası hem ikinci el araç piyasası bir hayli düşüş yaşadı. Son aylarda ki cazip kampanyalar biraz olsun insan çekmeyi başardı. Hal böyle olunca bireylerin son zamanlarda araç kiralama yöntemine çok fazla eğilimi oldu. Türkiye’yi de etkisi altına alan koronavirüsün etkisi halen devam etmekteyken, bireyler toplu taşıma araçlarından uzak durmayı tercih ediyor.

Vadeli Araç Satın Almak Mı? Yoksa Uzun Vadede Araç Kiralamak Mı?

Son zamanlarda araç kiralamak giderek trend hale gelen bir uygulamadır. Araç fiyatlarını vuran koronavirüs piyasayı çok fazla etkiledi. Vadeli araç satın almak eskisinden daha güç hale geldi. Günlük, haftalık ve aylık olarak araç kiralamak daha kolay bir yöntem olduğundan kişiler tercihlerini bu yönde yapmaya başladı.
Seyahatleri sonunda havaalanına inecek bireyler daha inmeden online olarak araç kirama yoluna gidiyor. Uzun süre valizleri ile havaalanında beklemek istemeyenler kiraladıkları araçlar ile daha rahat bir seyahat yapabiliyorlar. Uzun vadede kiralayacakları araçlar hakkında çok fazla şey merak ediyorlar. İlk aşamada kiralanacak aracı ve firmayı belirlemesi gerekenlerin, sıkı bir piyasa araştırması yapması gerekir. Ardından kiralanacak süre üzerinden firma ile pazarlığa girilebilir.

Uzun Dönem Araç Kiralama Faydaları Nelerdir?

Uzun dönem araç kiralama yöntemi bireylere birçok kolaylık sunmaktadır. Seyahatlerde veya ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak için kişiler belirli sürelerde araç kiralayabilecekleri gibi, uzun vadede de araç kiralama yöntemiyle araç temin edebilirler. Peki uzun dönemde araç kiralamanın avantajları nelerdir?
Uzun vadede kiralanacak aracın bakım ve onarımı tam yapılmıştır.
Bütçe kontrolünün sağlanmasına olanak sağlar. Çünkü fiyat çoktan konuşulmuştur.
Araç ile ilgili tüm masraflar süreç zarfında Rent A Car firmasını aittir. Sigorta, kasko ve vergi buna dahildir.
Rent A Car firması yol yardım ve lastik sorunlarında her an aracın yanında bulunur.
Günlük araç kiralama fiyatına oranla daha düşük maliyet ile araç kiralanır. Pazarlık burada çok önemlidir.
Uzun vadede senetle araba kiralayan Rent A Car firmaları mevcuttur.