İkinci El taşıt sahibi olmak günümüzde ekonomik koşullara bağlı olarak değişmektedir. 0 kilometre yeni araçların ikinci el taşıtlara nazaran fiyatları oldukça yüksektir.

Ancak günümüzde faizsiz araba almak mümkün olmaktadır. Bütçenizi zorlamadan taksitle araba alma şansınız bulunur. Faizsiz bankacılık anlayışı altında çalışan özellikle katılım bankaları müşterilerine bu fırsatı sunmaktadır.

İkinci el taşıt finansmanı başvurusu için gerekli belgeler bu bankalara ve kuruluşlara göre değişebilir. Uygulanan bu model ile ihtiyaç sahipleri peşinatsız araba satın almış olmaktadır.

Şayet araba almayı istiyorsanız mutlaka faizsiz finans sistemlerine dair nitelik düzeyi yüksek olan bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız! Unutmayın yapacağınız kısa bir araştırma neticesinde dahi avantajlı bir şekilde araba sahibi olabilirsiniz!

Peşinatsız Taksitle Araba Sahibi Olmak Mümkün mü?

Faizsiz anlayışla çalışan banka ve ilgili finans kuruluşları verdikleri para karşılığı faiz almamaktadır. Araç almak isteyen kişilere ikinci el taşıtı alarak bunları uzun sürelerle satmak hedeflenir. Dolayısıyla bunun adı faiz olmamaktadır. Bankanın ve ilgili kuruluş bundan kar elde eder.

Daha çok katılım bankaları ve Birikimevim tarzındaki kuruluşlar bu şekilde çalışmaktadır. İhtiyaç sahipleri için oldukça fayda sağlayan bir uygulamadır. Katılım bankasının diğer adı faizsiz bankacılıktır. Yani müşteri hem kara hem de zarara ortak olmaktadır.

Sizde Birikimevim sistemini tercih ettiğinizde profesyonel düzeyde destek olanağına kavuşursunuz!

Faizsiz Araba İçin İstenilenler

Bankalardan ihtiyaçlarımız için kredi çekimlerinde bazı belgeler istenmektedir. Aynı şekilde faizsiz araba alınması için de bir takım belgeler talep edilir. Öncelikli olarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

Nüfus cüzdanı ve sürücü belgesi mutlaka başvuru esnasında istenir. Vadeli araba için başvuran kişinin gelirini gösteren belgenin de ibraz edilmesi gerekmektedir.

Yatırım yapmak için de ikinci el araç alınabilmektedir. İkinci el taşıt finansmanı başvurusu için gerekli belgeler arasında ruhsat fotokopisi mutlaka istenir. Diğer yandan eğer gerekirse kefil ve ilgili belgelerin de sunulması gerekmektedir.

Kişinin üzerine kayıtlı elektrik, su, telefon gibi faturalar isteğe bağlı olarak bulunabilir. Müşterilere ne kadar finansman sağlanacağı ve vade süreleri bankaya ya da finans kuruluşuna göre değişmektedir.