Kiracı olanların en sık gündeme getirdikleri istekleri genel olarak ev sahibi olmaktır. Ev sahibi olmak için bankaların veya diğer finansman kuruluşlarının kredi olanaklarından yararlanmak en çok tercih edilendir. Masrafları hesaplandığında bazı durumlarda yarardan farklı olarak zarar elde edilmesi söz konusu olduğu ortaya çıkar.
Sadece ev için olmamakla birlikte aynı şekilde faizsiz araba alma şansınız da vardır. Ev sistemi ile aynı şekilde işleyen sistem sonucunda faiz ödeme sorununuz olmadan en kazançlı yatırımları yapabilirsiniz. Yatırımlarınızın değerlenmesi için bahsedilen yol Birikimevim aracılığı ile uzun zamandır uygulanıyor.

Nasıl Satın Alırsınız?

Satın almak istediğinizi evi almak için maliyeti belirledikten sonra bir Birikimevim şubesine ulaşmanız yeterli olur. Burada satın almak istediğiniz eve ve ödeme durumunuza göre bir ödeme tablosu oluşturulur.
Süreç şu şekilde işler:
Belirlenen ödemelerin yapılması karşılığında talep edilen paranın tamamının ödeneceği gün belirlenir.
Günün belirlenmesi kura ve sabit ay kampanyasına göre yapılır.
Kararlaştırılan zaman diliminde ödemeleri yapan müşteri anlaşılan süre sonunda ödemesini alır.
Ödemeler tamamı yapılıncaya kadar farklı iken ev ödemesi yapıldıktan sonra bir miktar daha değişir.

Bu şekilde olmasının nedeni kira ödediğiniz zaman diliminde daha az ödeme yapmanızın sağlanmak istemesidir. Ev paranızı aldıktan sonra da kira ödemediğiniz için ödemeniz küçük miktarda artar. Sözleşmeye dayalı ve ödeme tutarından düşülür. Taksitle araba aldığını söyleyenlerin durumu da aynı şekildedir.

Gerçekten Faiz Yok Mudur?

Ev almak isteyenler kadar araba almak isteyenlerin de merak ettikleri nokta sistemde gerçekten faiz ödemesinin olup olmamasıdır. Yapılan hesaplamalarda da net şekilde görebileceğiniz gibi herhangi bir faiz durumu söz konusu olmaz. Sisteme katılım payı haricinde herhangi bir ödeme veya talep edilen bir işlem bedeli olmaz.

Nasıl Geri Ödenir?

Ödemelerin sizin ödeme gücünüze göre yapılıyor olması da bir başka kolaylık olur. Senetle araba almak olarak da tanımlanan bu yolla hem araba hem de ev alabilirsiniz.

Araba Almanın Yolu Nedir?

Araba için de aynı yol izlenir. Ödemeleri yaparken belirlenen tarihte talep ettiğiniz paranın tamamını alabilirsiniz.