Kiracıya ev aldırması ile bilinen faizsiz ödeme sistemleri, bugün on yıllardır hayatımızda olan ve yeni açılan firmalar olarak faaliyetlerine devam etmekte ve ev sahibi yapmayı sağlamaktadırlar. Gün geçtikçe sayıları artmasına karşın, gelen talebi karşılamakta zorlanan bu firmalar, an itibari ile bir bankaya nazaran çok daha fazla avantajı bir arada bulunduruyorlar. Örneğin, bankalar peşinatsız ev sahibi yapmıyor ve kredi kullandırmıyorken, bu sistemler nezdinde peşinatınız olmasa dahi ev sahibi olabiliyorsunuz.

Peşinatsız Ev Ön Bilgi

Peşinatsız konut denildiği zaman akıllara gelen ilk şey, bankaların %20 peşinat ile ev sahibi yaptığı ve bu peşinat olmadan talep edilen kredinin çekilmediği yönündedir. Evet, bu bilgi son derece doğru. Zira ister devlet bankası olsun, isterse de özel sektör bankası, gerekli peşinat elinizde olmadan kredi kullandırmamaktadır. Ancak, faizsiz ev sahibi yapan sistemler ve firmalar sayesinde, peşinatsız konut sahibi olma şansı da insanlara verilmiş vaziyette.

Peşinatsız Ev Detayları

Peşinatsız bir biçimde ev almak istiyorsanız, yapılması gereken ilk şey peşinat olmadan da konut sahibi yapan firmalar ile irtibata geçmektir. Bilindiği üzere geçmiş yıllarda senetle ev sahibi yapan inşaat firmaları mevcuttu ve konut fiyatları eşit taksitler ile belirli bir vadeye yayılarak senet karşılığı ödenebiliyordu. Bu sistem konut kredisi sonrası ortadan kalkarken, yeni şartlarda inşaat firmaları kendi bünyesinde senetli satış yapsa dahi bu satışlar 36 ayı geçmiyor. Üstelik vade farkı da uygulanıyor. Ancak, yine faizsiz ev alma yöntemleri ile bunun da önüne geçilebiliyor.

Peşinatsız Ev Almak

Faizsiz ev alma yöntemleri ve bunu sağlayan firmalar, 240 aya kadar vade ile eşit ya da talebe göre artan taksitler halinde ev almanıza olanak tanıyorlar. Bu işlem için peşinat verme yükümlülüğü ise yok. Yani kendi isteğiniz ile peşinat vermek mümkünken, eğer istemiyorsanız peşinatsız bir plana da dâhil olabiliyorsunuz. Bu sayede bugüne dek yaşam şartları sebebi ile peşinat biriktirmediyseniz, peşinatsız ev sahibi de olabiliyorsunuz. Kapsamlı ve detaylı bilgi için size en yakın faizsiz ev alma şirketlerinden biri ile irtibata geçebilir ve yüz yüze de görüşebilirsiniz.