Kredi ile ev alma zorlukları hepimizin malumu. Türkiye Cumhuriyeti’nde bankalar nezdinde kredi kullanarak peşinatsız ev alma şansınız bulunmuyor. Mortgage kredileri Türkiye’de hayata geçtiğinde peşinat şartı bulunmuyorken, daha sonra %25 peşinat koşulu getirilmiş, bir dönem peşinat koşulu %20’ye indirilmişti. Son dönemde peşinat hâlâ %20 olarak uygulanırken, kısa süreli kampanyalar için %10’a kadar peşinat şartı düşürüldü. Ancak, konut fiyatları üzerinden bu miktar hesaplandığında, hâlâ yüksek peşinat tutarları ortaya çıkıyor. Peki, kiracıya ev alma şansı verilse dahi bu peşinat nasıl karşılanabilir? Sizlere banka kredisine kıyasla daha uygun ve peşinatsız bir şekilde ev alma sistemini anlatalım.

Peşinatsız Ev Alınır Mı?

Peşinatsız banka kredisi ile ev alınmayacağını daha önce de bildirmemize rağmen, peşinatsız bir biçimde ev alma şansınızın olduğunu belirtelim. Türkiye’de faizsiz ev sahibi yapan sistemler dahilinde tamamen faizsiz ve tamamen peşinatsız ev sahibi olma şansınız mevcut. Bu sistemler, sizlere peşinat şartı dayatmadan, üstelik kredi puanınızı hiçbir şekilde düşünmeden hizmet veren sistemlerdir. Gelelim, peşinatsız konutun nasıl alınabildiğine.

Peşinatsız Ev Nasıl Alınır?

Hiç peşinatsız konut almak istiyorsanız, bu durumda alacağınız konutun fiyatını belirleyerek başlamalısınız. Akabinde, ödeme gücü sizinle eşdeğer olan bireyler ile 24 aydan 240 aya kadar olan taksit seçeneklerinden birini seçmeniz yeterli. Sistemin içinize sinmesi halinde sözleşmenizi gönül rahatlığıyla imzalayabilir ve evin teslim tarihini bekleyene dek ödemelerinizi taksitler halinde yapabilirsiniz. Son noktada teslim tarihinde arzu ettiğiniz evi satın alacak ve hayallerinize kavuşacaksınız. Tüm bunları yaparken 1 TL dahi faiz ödemezken, bununla birlikte peşinat da vermeden evin bedelini olduğu gibi taksitlere bölerek aydan aya karşılamış olacaksınız.

Peşinatsız Ev Kampanyaları

Faizsiz ev aldıran sistemler, sizleri her konuda düşünüyorlar. Buna göre istediğiniz ve arzu ettiğiniz konut için arsa tapulu, kat mülkiyeti tapulu ya da kat irtifak tapulu bir daire olup olmaması ise önemli değil. Tapusu ile teminat altına alınabilen bir daire ya da konut bulmanız halinde, Türkiye’nin neresinde olursa olsun peşinatsız ev almanız mümkün. Detaylı bilgi almak adına çalışmak istediğiniz firmayı belirleyip, size en yakın şubesine giderek ön görüşme gerçekleştirebilir ve sistem hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.