Peşinat biriktirmek ev almaya karar verenlerin ilk olarak düşüneceği yoldur. Çünkü birçok sistem ev alma hayalinizin önünde genel olarak peşinat gibi şartlar dizecektir. Taşıt kredisi almak için de aynı yoldan geçmeniz ve şartları yerine getirmeniz gerekir. Bunun için hayallerinizi ertelemek zorunda kalmanız bile sonuçlar arasında yer alabilir.
Bu tarz sorunlar ile karşı karşıya kalmayacağınız ve taksit öder gibi ev ve araba alabileceğiniz bir sistem vardır. Birikimevim aracılığı ile yapılacak olan ödeme ve yatırımlar kolaylıkla ev ve arabaya dönüşür. Yapmanız gereken sistem hakkında bilgi almak ve gereken ödemeyi yaparak taksitlere başlamak olmalıdır.

Kredi Çekmek Çözüm Müdür?

Tüketicilerin birçoğunda söz konusu olan hareket genel olarak kredi çekmek olur. Bunun yerine kredisiz bir şekilde araç almak veya ev alma fikrinizi gerçeğe dönüştürmek elinizdedir. Birikimevim bu konuda gereken yardımda bulunur.
Bu sayede:
Kredi ödemezsiniz,
Kefil sorununuz olmaz,
Faizle karşı karşıya kalmazsınız,
Söz verilen tarihte ödemelerinizi alırsınız,
Maliyet ve ek masraf çıkmaz,
Daha karlı yatırım yaparsınız.
Bu nedenlerden dolayı kredi çekmek yerine taksitle ödemeler yaparak ev ve araba sahibi olmak her açıdan daha makul olan çözümdür.

Kefil İstenir Mi?

Bankadan kredi alırken hipotek yapılmasına ek olarak bir de kefil istenebilir. Kefil istenmesinin nedeni her şekilde bankanın kendini garantiye alma ihtiyacıdır. Kefilsiz senetle araba almanın bile mümkün olduğu avantajlı sistemden yararlanmak kaçınılmaz faydaların ortaya çıkmasına ön ayak olur. Bu sayede ödemeleriniz yatırım ve kar olarak geri döner.

Aynı Yolla Araç Alınır Mı?

Araç almak için de aynı şekilde araç kredisi çekmek yerine Birikimevim tercih edilir. Bu yolla yapılan ödemeler aracınızı istediğiniz gibi seçmeniz ve toplu ödeme ile almanızla sonuçlanır. Araç alırken de faiz sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

Kredi Çekmek veya Birikimevim

Bir bankadan taşıt kredisi çekmeniz halinde daha fazla ödeme yapmanız gerekir. Maliyetler yükselir. Masraflar katlanır. Bu nedenden dolayı mutlaka kredi alırken en başından zarar ettiğinizi anlamanız kolay olacaktır. Birikimevim sistemi ile tam tersidir.