Araba alırken dikkat edilecekler arasında fiyat araştırılması yapılması tavsiye edilmektedir. Ancak bunların yanı sıra araba alırken, özellikle ikinci el modellerde, motor gücüne, kilometre ayarına, aracın iç kısmındaki airback lere bakılması aynı zamanda servis kaydına bakılması önemli olacaktır. İnternet üzerinden araç alırken, araç sahibinin de güvenirliğine dikkat edilmelidir.

İkinci El Araç Alırken Bunlara Dikkat Edin

İkinci el araba alırken öncelikle araç sahibinin güvenilir olduğundan emin olmalısınız. Aracın ruhsat ve şasi numarasını karşılaştırmayı unutmamanız lazım.

İkinci el aracın modellerinin piyasadaki sıfır ve ikinci el fiyatına bakmanız ve araştırmanız sizi daha doğru kararlar verecek şekilde yönlendirecektir. Normal piyasa fiyatının daha altında veya daha üstünde fiyatlarla karşılaşmanız mümkün olabilir.

Bunun için detaylı bir araştırma yaparak, bu araştırma sırasında internetten veya çevrenizden bilgi alabilirsiniz. Bu araştırmalarınız sizin araç alırken daha uygun fiyatta araçları seçebilme özelliğinizi geliştirecektir.

Bu da ekonomik durumunuza göre seçeceğiniz arabada cebinize ve mutluluğunuza olumlu olarak yansıyacaktır.
Özellikle aracı almadan önce servise götürerek detaylı olarak inceletmeyi unutmamanız lazım ki sonradan sorunlar çıkarak basınız ağrımasın. Araç sahibi aracının kusurlarını görmeyerek sürekli öveceği için her sorundan istemsiz bahsetmeyebilir.

Eğer aracın önceden geçirdiği kazaları var ise serviste kontrol edilerek ortaya çıkacaktır. Sizin gözle bir sorun olarak görmediğiniz kusursuz görünen yerlerde sorun olabilir.

Faizsiz Araba Almak

Faizsiz araba alma konusuna girişmeden önce araç almadan önce taşıt kredisi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Lakin taşıt kredilerinde yüksek oranda faiz olduğu bilinmektedir. Bu yüzden kredi ile araç almak masraflı olacaktır.

Elinizde birikiminiz varsa bu birikiminizin hepsini peşinata yatırmadan faizsiz peşinatsız araba sahibi olabilirsiniz.

Birikimevim orta gelirli aileler için faizsiz taksitli araç almak isteyenlere çok iyi bir fırsat sunmakla birlikte, birçok aile için şu ana kadar çeşitli fırsatlar sunmuş ve birçok aileyi istediği hedefiyle buluşturmuştur.

Uzman kadrosuyla ve müşteri hizmetleri ile 7/24 sizlerin yanınızda olan Birikimevim, uzun yıllar süren çeşitli avantajlarıyla değerli müşterilerine profesyonel hizmet vermeyi ve aracın sahibi olma imkanını sürdürüyor.