Araba almak da ev almak kadar önemli bir yatırım kararıdır. Aracınızın nasıl alınacağına karar vermek ve buna göre girişimlerde bulunmak gerekir. Aracınızı alırken bankaya gitmek ve bulduğunuz araç karşılığında kredi çekmek isteyebilirsiniz.
Böyle olması aracınızın daha fazla maliyetle alınmasına neden olur. Ayrıca bankanın aracınızla alakalı bilgileri toplaması ve kasko bedeli üzerinden kendini güvenceye alan bir rakamı onaylaması gerekir. Bu rakamın sizin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağı da net olmaz. Bunun için Birikimevim sistemini değerlendirerek bu sorunlar ile uğraşmazsınız. Ayrıca faiz ödemek ve bankanın yükümlülüklerini yerine getirmek gibi basamaklı işleri tamamladıktan sonra bile onay alacağınız kesin olmayacaktır.

Sisteme Kayıt ve Bilgilendirme

Birikimevim aracılığı ile faizsiz araba almaya karar verdiğinizde yapmanız gereken 3 aşamalı bir süreci yerine getirmek olmalıdır. Yatırımlarınızın katlandığını ve kolaylıkla ödemeleri yaptığınızı fark edebilirsiniz.
Bu aşamalar:
Sistem hakkında bilgi almak ve kayıt olmaya karar vermek,
Rakama bağlı olarak ödemeleri yerine getirmek,
Ödemeleri yaparak belirlenen zamanda talep ettiğiniz rakamı sistemden almak şeklinde özetlenebilir.

İlk aşamada sistemle alakalı aklınıza takılan tüm soru işaretlerini gidermeniz ve tam bilgi almanız gerekir. Faiz ödemesi olmadığını fark etmek için sözleşmede yazan taksit sayısını ve taksit bedelini çarpmanız yeterlidir. Tamamen güvenilir ve sayısız insanın yatırım için tercih ettiği karlı bir yoldur.

Taksitlerin Ödenmesi

İkinci aşama ise taksitlerin belirlenmesidir. Kiracıya ev seçeneği sunan bir sistem olması araba almanızın da kolay olmasını sağlar. Talep ettiğiniz rakam üzerinden yapılacak olan hesaplama sayesinde ödeme için zorunlu olan rakamlar ortaya çıkar. Bu rakamları bütçenizi zorlamayacak bir şekilde ayarlayarak ödemeye devam edebilirsiniz.

Belirlenen Zamanda Ödemenin Tamamı

Sözleşme yaparken talep ettiğiniz ödemenin tamamı için belirlenen sabit veya kura seçimine göre kesinleşmiş olan tarih ortaya çıkar. Bu tarih ödemelerinize devam ederken topluca ödeme alabileceğiniz tarihtir. Kesin olması ve değişiklik yaşatmaması bu konuda planlı olmanıza olanak tanır. Ne zaman araç sahibi olacağınızı bilmek de birikimlerinizin daha kararlı olmasına neden olacaktır.