Tasarruf finansman faaliyeti; finansman sözleşmesinde şartların önceden belirlenmesi ile taşıt, ev almak için belli bir süre birikim yapılması, tasarrufların yönetimini kapsar. Faizsiz ev banka kredilerinden çok yönü ile müşterilere avantaj sağlar. Mali duruma göre belirlenen taksit tutarları ile faiz ve peşinat ödenmez.

Ev sahibi olmak kısıtlı bütçeye sahip olanlar için çok zor görünen bir yatırımdır. Finans sistemlerinin sunduğu kolaylıklar ile ev alma ve taksitle araba almak gayet mümkün olabilmektedir. Yeni düzenlemelerle tasarruf sistemi müşteriler için daha güvenli bir hale gelmiştir.

Tasarruf finansman faaliyetleri hem konut edindirmede hem de araba satın alınmasında etkili bir düzeyde hizmet sunarlar. Bundan dolayı da bu türden faaliyet gösteren firmaların sayısında son zamanlarda ciddi oranda bir artış da gözlenmektedir!

Kredisiz Ev Fırsatları

Kredi çekmeden ev sahibi olmak her kiracının isteğidir. Ev almak için kredi çekmek hem yüksek oranda faiz ödenmesine sebep olabilir hem de yüksek taksit miktarları ile müşterileri maddi olarak zorlar.

Kredi kullanmak için ise kredi skorunuzun yüksek olması gerekir. Dosya masrafı ve ara ödemeler de talep edilir. Tasarruf finans sistemlerinde ise bu şartlar gözetilmeden yatırım uzmanları ile bir ödeme planı yapılır. Taksitler gelire göre belirlenir. İstenildiği zaman sistemden ayrılma hakkı vardır. Ayrılma tarihine kadar yapılan birikimler geri ödenecektir.

Senetle Ev Ayrıcalığı

Taksitle ev almak için bankalara başvurulduğunda mali anlamda, kredi skoru gibi istenilen şartları taşımıyorsanız kredi kullanmanız zorlaşacaktır. Ülkenin herhangi bir yerinden ev alabilirsiniz.

Taksitleri kendiniz de belirler, vade sayısını kendiniz karar verebilirsiniz. Ödeme güçlüğü çekme durumunda taksitler dondurulabilir ya da sistemden ayrılma tercihini de kullanabilirsiniz.

Müşterinin isteğine göre çekilişli plan sistemi ya da çekilişsiz plan sistemine dahil olunabilir. Birikimevim ile başvuru formunu doldurarak iletişime geçebilirsiniz. Banka kredisi kullanmak zorunda kalmadan güvenle tasarruf finans sistemlerine geçiş yapılarak ev ya da araç alınabilir.

Tasarruf finans sitemleri yatırım yapmayı sağlamanın yanı sıra birikime de yönlendirir. Elbette ki senetle ev almak istediğiniz de mutlaka ayrıntılı bir araştırmanın da içerisinde yer almalısınız!