Araba almak isteyen vatandaşların karşısına büyük bir engel çıkaran yüksek faizli kredi seçenekleri, birçok kişinin araba almaktan vazgeçmesine neden oluyor. Faizsiz araba almak için farklı yöntemler arayan kişiler için birçok farklı faizsiz araba satın alma yolu bulunuyor.

  1. Senetle Araba Alma

Araba satın almak isteyen kişilerin yüksek faiz ödemelerinden ve kısa vade dönemlerinden kurtularak satın alımlarını gerçekleştirmeleri adına, birçok araç firması ”Senet ile Araba Satışı” sistemine geçmiştir. Bu sayede kişilerin ve araç firmasının karar verdiği süre için senet yapılarak ipotek gösterilen sistemde, faiz olmadan kira öder gibi araç satın alımı gerçekleşebiliyor. Bu sayede birçok kişinin araç sahibi olması hedefleniyor.

  1. İhale Sistemi ile Araba Alma

İhalelerin açılımı ile birçok ürün, mal varlığı ve toprak gibi materyallerin satışa sunulması ile popülerleşen ihale sistemi, günümüzde faizsiz araç satın alımı için de kullanılan yöntemler ve çözümler arasında yer alıyor. Bankaların ve yüksek cirolu firmaların açtığı ihalelere katılabilen vatandaşlar, buradan belli vadelerle ücretsiz araç sahibi olabiliyorlar.

  1. Devlet Destekli Kredi ile Araba Alma

Ticari araç veya iş aracı sınıfında bulunan araç satın alımları için faizsiz ve uzun vadeli destek kredileri sunan devlet bankalarına başvuran vatandaşlar, işin sektörü ve gelirine göre değişen fiyatlarda devlet destekli kredi çekebilirken, devletin iş desteği olarak faizsiz araç sahibi olabiliyorlar.

  1. Birikimevim ile Araba Alma

Senetle ev satışı gibi birçok hizmeti bulunan Birikimevim sayesinde, kolaylıkla başvuru talebi oluşturarak araç sahibi olunabiliyor. Erken teslimatlı sistemi sayesinde Birikimevim üzerinden faizsiz kredili araç satın alımı yapabilirken, ödemeleri taksitle veya senetle ödeyerek ev sahibi olmak ve araç sahibi olmak mümkün kılınıyor.

  1. Araç Markalarından Araba Alma

Birçok araç markasının yeni gelen müşterilerine sunduğu ve araç satımı yapmak adına uyguladıkları birçok avantaj bulunmaktadır. Bunların başında gelen araç markalarından araba satın alma sistemi sayesinde, faizsiz bir şekilde dilediğiniz aracı belli vadeler içerisinde senetle ev alır gibi ödemeye başlayarak araç sahibi olabiliyorsunuz.