Taşıt kredisi çeşitleri nelerdir? Konusunda bir araştırma yapanlar bu kredilerin fazi oranları hakkında da bilgi sahibi olabilirler.

Araba sahibi olmak isteyen kişiler için çeşitli taşıt kredileri sunulur. Bu kapsamda taşıt kredisi çeşitleri kendi içinde ayrılmaktadır. Hangi taşıtı almak istediğinize göre bu kredilere başvurabilirsiniz.

Bu kapsamda taşıt kredisi çeşitleri aşağıdaki gibidir:
İkinci el araç kredisi
Tekne kredisi
Motosiklet kredisi
Sıfır kilometre kredisi
Ticari araç kredisi

Bu kredi çeşitlerine göre de birçok faiz oranı ve peşinat sistemi bulunur. En genel kullanılan taşıt kredisi çeşidi ise ikinci el araç kredisi olmaktadır. Bunu takip kredi ise sıfır kilometre kredisi olmaktadır. Bu kapsamda düzenli ödeme planı ile taksitle araba sahibi olabilirsiniz. Fakat bunun yanı sıra daha farklı sistemlerde faizsiz araba ve senetle araba imkanı da vardır.

Birikimevim ve Kredi Sistemi

Bankaların sunmuş olduğu krediler cazip olsa dahi bankalarda faizsiz araba ve peşinatsız araba avantajı bulunmamaktadır. Bu nedenlere Birikimevim bu faktörde oldukça avantajlı duruma geçiyor. Birikimevim ile istediğiniz araçlarda herhangi bir peşinat ödemeden taksitle araba imkanı yaratmaktadır. Aynı zamanda aydan aya yükselen faiz oranları da olmamaktadır. Bu durum tüketiciler için alternatif olmaktadır. Buna ek olarak ise senetle araba sahibi olmakta mümkündür. Böylelikle bankadan taşıt kredisinde ödendiği gibi her ay senet ödeyerek araba sahibi olabilirsiniz.

Taşıt Kredisi ile Araç Sahibi Olmak

Araba sahibi olmak istediğiniz zaman taşıt kredisi veren bankalar ile görüşerek isteğinizi yerine getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra her bankada taksitle araba imkanı farklıdır. Bununla birlikte tüm bankalar kişinin gelir belgesi ve arabaya kasko yapımı gibi faktörler ister. Aynı zamanda bankalarda faizsiz araba imkanı olmamaktadır. Bu nedenle araba sahibi olmak istediğinizde buna yönelik adımlar atılmalıdır. Bu kapsamda isteğinize göre taşıt kredisi çeşitleri nelerdir? faktörlerini de araştırmak iyi bir fikir olacaktır.

Satın alacağınız aracın fiyatına göre elinizdeki imkanları en iyi şekilde değerlendirmek isteyebilirsiniz. Bu konuda yapacağınız araştırmada faizsiz finans kurumundan yardım alarak aracınızı almaya karar verebilirsiniz.